Інтерв’ю-екскурсія в шкільному музеї

У етнографічний музей спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату завітали відомі письменники Смілянщини, члени Національної Спілки письменників України Володимир Ткаченко та Ігор Коваленко. Юні екскурсоводи-музеєзнавці  Олександра Тимошенко, Олександра Зубенко та Валентин Тищенко провели екскурсію. Особливо зацікавила гостей експозиція «Територія Гідності», присвячена Майдану та сучасним подіям на Сході України. Привернув увагу стародавній хатній реманент біля стилізованої печі. Володимир Тарасович Ткаченко пригадав, наприклад, як в дитинстві вчився ціпом молотити пшеницю. Між письменниками та музеєзнавцями зав’язалася цікава розмова про Тараса Шевченка. Юні музеєзнавці разом з поетами експромтом декламували вірші, розповіли про музейну Шевченкіану, продемонстрували вишитий портрет Кобзаря, який подарувала ветеран педагогічно праці Поліна Дмитрівна Чопівська. Юні екскурсоводи спробували себе ще й в ролі юних кореспондентів і записали з Володимиром Ткаченком та Ігорем Коваленком відеоінтерв’ю. Допомогла їм у цьому керівник гуртка  і заступник головного редактора комунального підприємства «Медіа-центр» Юлія Харченко. Незабаром цей дебютний телевізійний сюжет вийде в ефір на телестудії «Тясмин». В організації та проведенні зустрічі  допомогли педагоги Олена Тирса та Оксана Чуйко. На згадку про День дитячої книги у шкільному музеї гості залишили свої враження у книзі відгуків, подарували книжки з дарчими підписами.

В школі-інтернаті створено етнографічний музей. Керівник музею Чекіс Злата Володимирівна, вихователь-методист. Наш шкільний музей – це культурна скарбничка нашої школи, результат праці наших дітей під керівництвом педагогів. Його експонати зібрані власними силами учнівського та педагогічного колективу. Це переважно речі ,які прийшли до нас з минувшини українського народу. На уроках трудового навчання учні вдихають в них нове життя – оновлюють, ремонтують, реставрують. Постійно поповнюють експозиції музею вироби дитячої творчості - вишивки, плетиво, мереживо, аплікації, тощо. Таким чином кожне шкільне покоління залишає у шкільній культурній скарбниці згадку про себе.

Музей є незамінним помічником у вивченні краєзнавства, народознавства, історії рідного краю. Він слугує у вихованні основ народної моралі, патріотизму, любові до Батьківщини. Експонати музею розташовані у одній великій кімнаті і розміщені міні групами:

1. Життя і побут української родини.
  2. Відлуння війни.
  3. Україна: історія і сучасність.
  4. Рукотворні коштовності учнівських виробів.

Екскурсоводами музею є учні школи-інтернату