Комунальний заклад "Смілянська спеціальна школа Черкаської обласної ради"

Акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Сьогодні в нашому закладі освіти також відбулося відкриття Всеукраїнської акція «16 днів проти насильства», педагогом-організатором та соціальним педагогом була проведена акція "Ця рука нікого не вдарить"

«Горить свіча… А, може, то Душа?..»

Бібліотекар Сюмак Н. С. провела виховний захід вшанувуючи світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувала в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизму, дотримання традицій, вшанування померлих і загиблих.

Акція "Голуб миру"

Соціальний педагог Найдьон А. І. під девізом "Голуб миру" провела акцію в 1 класі. Майстрували паперових голубів і дарували їх друзям з найщирішим побажанням миру і злагоди.

Хай світло від свічки у небо летить

Хай світло від свічки у небо летить.
Хоча б одну душу зігріє в цю мить.
Щоб душа ця загублена спокій знайшла.
І у вічність до Бога вона відійшла.
Хай палає свіча… хай палає,
Поєднає нас вона в цей час.
Хай сьогодні спогади лунають,
Поки промінь пам’яті не згас.

У шкільному музеї вивчали історію рушника

Вишитий рушник - класика української народної культури. Без нього не обходилося жодне свято чи обряд. У кожному селі був свій вишитий рушник з особливою символікою. Рушникам надавалося важливе образно-символічне значення. У вишивці знайшли відображення орнаменти, пов'язані з образами добра, краси, захисту від усього злого. Орнаменти рушників — це своєрідна народна пам'ять про сили землі та сонця. Наші учні сьогодні в шкільному етнографічному музеї вивчали історію винекнення українського рушника.

Створили квітку "прав та обов'язків"

Освіта відіграє в житті дитини дуже важливу роль. Завдяки їй формується характер, погляд на життя, суспільні інтереси й власні принципи, дізнаються про свої права та обов'язки. Здобувачами освіти було створено квітку "прав та обов'язків", розгадували загадки, обговорювали прислів'я та приказки на тему прав та обов'язків людини.

Ознайомилися з музичними інструментами

Учнів 8 класу, педагог-оганізатор Моровик Л.О. знайомила з музичними інструментами, які промовляють голосом України. Звісно, перелік народних засобів для створення різноманітних мелодій величезний. Ми ж, усвідомлюючи неможливість дати інформацію про них у повному обсязі за один раз, обрали найцікавіші зразки музичних здобутків народу.

Бокси з перукарським приладдям для гуртківців

Громадська організація "Освіторія» надала для занять бокси з перукарським приладдям. Їх роздано усім гуртківцям. Дякуємо за надану можливість дистанційного навчання здобувачів освіти, які відвідують гурток "Перукарська майстерність".

Святкували по-козацьки

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно. Напередодні свята в нашому закладі освіти також святкували по- козацькому. В різноманітних іграх, вікторинах, забавках, змаганнях, козацьких танцях приймали участь усі наші дітки. Завітав до нас і гість Сергій Конякін кандидат географічних наук, який розповів про рослини, які використовували козаки в військових походах та побуті. На завершення свята смакували козацькою кашею.