Патріотичне виховання

Відео з Дня Захисників та Захисниць 2021

245171213_404702147810863_6381162991076338484_n
245491971_404702247810853_1409297469379961181_n
245447292_404702437810834_6723606781510552580_n
245322896_404702651144146_6888926772836045178_n
245388120_404702867810791_8331111908468666159_n

День Захисника та Захисниць України 2021

До Дня Захисників та Захисниць України в наш заклад освіти завітали наші друзі #НКволонтери. Під час свята діти перевіряли свою спритність та мужність на різних локаціях, працював тир, гості пригостили кожну дитину солодкою ватою та іншими подарунками. А на завершення свята , як справжні козаки, ласували козацькою кашею.

330
340
345

Патріотичний квест «Я люблю Україну»

За що я люблю Україну?
За дух незломимих людей!
Що бачать усюди руїну,
Та сповнені щирих ідей!

 

За те, що зі зломаним носом
На ноги твердіше встає
Країна, що пахне покосом
І думку ще власну снує!

 

Що очі простої людини
Тут повні любові, добра,
Що тут не бувало години,
Щоб паша стояла сира!

 

За що я люблю Україну?
Як матір свою не любить? 
За неї в потрібну годину 
Я душу готовий згубить!

 

У Всеукраїнський місячник бібліотек припало три свята в один день-14 жовтня ми водночас відзначатимемо : День Українського козацтва, День Української Повстанської Армії (УПА) та День захисника України.
Ушанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, виховання в школярів патріотизму успішно закріплювалося в патріотичному квесті «Я люблю Україну», який пройшов 12 жовтня. Елементи гри, театралізації, організація творчих пошуків по-справжньому зацікавили школярів, до відзначення свят залучилися щонайбільше учнів.
Захід підготували бібліотекар Сюмак Н.С., педагог-організатор Чуйко О.В., активно допомогали вихователі старших класів . Це спортивно-розважальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами . У квесті змагалися сформовані загони учнів старших класів.Загони мали назви, девізи, емблеми.
Діти вражали піснями та танцями, театралізованими виступами, де зазирнули у часи Запорозької Січі, дізнались про звичаї та обряди українського козацтва, згадали про сьогоднішніх захисників нашої країни, поповнили знання з історії минулого нашої держави.
Бібліотекар Сюмак Н.С.привітала загони , побажала витривалості та терпіння, твердої віри, благополуччя і міцного здоров’я, щоб мирне небо замайоріло над золотими полями України і затишок та спокій повернулися до українських родин!

350
355
358

Урок патріотичного виховання: «Козацтво: відгомін віків»

 

Козацтво і Україна, козацтво і український народ… Ці поняття здавна злилися воєдино. Адже через історію козацтва познаємо історію та велич свого народу. Сьогодні до дитячої книгозбірні на урок патріотичного виховання були запрошені учні Смілянської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів «Черкаської обласної ради» разом зі своїми класними керівниками та шкільним бібліотекарем Надією Сюмак.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися історію створення Запорізької Січі, пригадали імена славетних козаків, переглянули пізнавальні відео про цікаві факти з життя українських лицарів. Також під час вікторини діти з легкістю назвали найулюбленіші страви української козацької кухні. 
В кінці зустрічі діти з вдячністю згадали сьогоднішніх воїнів – захисників України та пообіцяли брати за приклад їх мужність, силу духу та любов до своєї Батьківщини.

03
04
02

«Різдвяна колядка – захисникам Вітчизни»

Відповідно до листа № 4168 від 19.12.2017 року  в КЗ «Смілянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» напередодні Новорічних свят пройшла Всеукраїнська акція «Різдвяна колядка – захисникам України».

Акцію із великим ентузіазмом підтримали як молодь так і педагоги, засвідчивши високу готовність відтворювати духовну спадщину українського народу, морально й матеріально підтримувати захисників Вітчизни, формуючи єдиний духовний фронт спротиву російській військовій агресії.

В школі був організований конкурс шкільної колядки-щедрівки, як національно-патріотичний захід, спрямований на формування у дітей сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності та звитяги, на подвигах, виявлених учасниками антитерористичних операцій як нинішніх захисників України від збройної агресії Російської Федерації, як героїці сучасної боротьби військових за незалежність і цілісність держави.

Було організовано зустріч учнів із ГО «Військово-патріотичне об’єднання учасників АТО м.Сміла і Смілянського р-ну «Справедливість». Байда Олександр Сергійович виступив зі словами подяки за цікаву конкурсну програму і переконаннями, що ми робимо спільну справу для зміцнення нашої держави.

Всі малюнки із написаними колядками та щедрівками, вироби власними руками, в які діти вкладали все тепло та мирні сподівання, були зібрані та запаковані для передачі нашим воїнам-захисникам.

Педагогічний колектив школи переконаний, що акція «Різдвяна колядка – захисникам Вітчизни» єднатиме Україну на основі відтворення духовних джерел.

74.1
74.3
74.4

"Захисники-добровольці дарують майбутнє дітям"

Відповідно листа Управління освіти і науки Черкаської ОДА від 13.03.2017 № 718 «Про виконання плану заходів до Дня українського добровольця», з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціатив громадськості проведено із 7 березня по 14 березня заходи до Дня українського добровольцяпід гаслом «Захисники-добровольці дарують майбутнє дітям». 

У шкільній бібліотеці створено тематичні виставки про масові акції громадського протесту в Україні, що відбулися у листопаді 2013 року-лютому 2014 року, та про участь в них добровольчих формуваньособливі почуття та емоції викликала у юних читачів книга «На варті Небесна Сотня».

У шкільному музеї поновлено тематичні експозиції, присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні, героїв АТО.

14 березня для учнів 1-4 та 5-9 класів проведені виховні години, години спілкування, уроки мужності згідно теми. Діти дізнались більше про людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини.

10 березня в актовій залі школи учні 5-9 класів переглянули і обговорили документальний фільм «Переломний момент. Війна за демократію в Україні»

14 березня День українського добровольця проведено загальношкільну лінійку під назвою «Героями не народжуються героями стають».

Протягом дня проведено патріотичний флешмоб, за участю школярів. Оформлено виставку дитячих листів і малюнків.

14 березня було організовано урочисте покладання квітів до пам’ятних знаків, присвячених Героям Небесної Сотні, учасникам АТО. Дізнались що самецього дня три роки тому кількасотеньдобровольців, більшість з якихбулиактивнимиучасникамиЄвромайдану, відправилися на схід для захистуУкраїнивідокупантів.

Творчими заходами ми не обмежились. Учні шкільного волонтерського загону «Добротворці» поспілкувалися з учасниками бойових дій та домовились про посильну допомогу.

«Добровольці! Українські діти рівняються на вас» під цим гаслом учні 3 класу рушниками встелили шлях бійцям, висловлюючи тим самим захоплення їхньою мужністю, силою волі, сміливістю, незламним духом.

Цикл заходів продемонструвавяскраві приклади самовідданості наших людей що допомагає сформувати цілісну особистість з активною громадянською позицією, бажанням бути корисним своїй країні.

20.1
20.6
20.3

«Рідну землю ми шануєм і цілісність її пильнуєм»

У Смілянськійспеціальнійзагальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради із 23 по 27 січня відбувся  Тиждень патріотичного виховання під гаслом «Рідну землю ми шануєм і цілісність її пильнуєм».

 

Він тривав від Дня Соборності України до Дня Героїв Крут, пам’яті жертв Голокосту та Дня визволення Сміли від нацистських окупантів. До тематичного тижня педагогічний та учнівський колектив підготувався дуже ретельно: зібрати матеріали до визначних і пам’ятних дат, виготовили наочність, оформили приміщення школи. Програма продумана таким чином, щоб кожного дня від понеділка до п’ятниці проходили тематичні заходи.

23.01.17. Девіз дня: «Рідну землю ми шануєм і цілісність її пильнуєм». 

-Виставка інформаційних матеріалів за тематикою «Велична і свята, моя ти Україно»

-Жива газета«Бути патріотом своєї Батьківщини це…»

-Бліц-турнір «Українці-патріоти».

11111

24.01.17.Девіз дня: «І буде жити вільна Україна»

Тиждень патріотичного виховання розпочав бліц-турнір «Українські патріоти». Діти відповідали на запитання про символіку України, історію нашої держави, її видатних особистостей тощо. Було розгорнуто виставку інформаційних матеріалів на тему «Велична і свята моя ти, Україно».

Привернули увагу експозиції «101 причина любити Україну», «Шептицький від А до Я», «Символіка України», «Туристична Черкащина.»

Учням запропонували створили «Живу газету». Макет цього оригінального часопису розмістили на стіні і кожен учень міг вклеїти тут свою замітку.

24.01.17.Девіз дня: «І буде жити вільна Україна»

-Фотовернісаж, конкурс малюнків.

-Колаж на тему: «Народ наш завжди буде»

-Адресна допомога родинам та воїнам АТО.

22222

25.01.17.Девіз дня: «А якщо треба, то станемо до бою»

У вівторок, усіх зустрічав вернісаж дитячих малюнків, які потім взяли участь у конкурсі. З цікавістю розглядали усі і колаж на тему  «Живи моя країно, живи і процвітай». Творчими заходами програма цього дня не обмежилася. Учні на чолі з педагогами відвідали учасників бойових дій та їх родини і поспілкувалися з ними надали посильну допомогу.

25.01.17.Девіз дня: «А якщо треба, то станемо до бою»

-Екскурсія до військової частини.

Віртуальна подорож

-Конкурс на кращого ерудита «Люби і знай свій рідний край»

-Розв’язування кросвордів,ребусів,загадок.

-Відвідування шкільної бібліотеки.

33333

26.01.17Девіз дня: «Разом і до кінця- до перемоги»

Екватор Тижня патріотичного виховання – запам’ятається екскурсією до

військової частини та інтелектуальними змаганнями. А саме конкурсом на кращого ерудита «Люби і знай свій рідний край», під час якого учні розв’язували ребуси, кросворди, відгадували загадки.

У шкільній бібліотеці діяла виставка тематичної літератури і особливі

почуття та емоції викликала у юних читачів книга «На варті небесна сотня».

 Все це дозволило в ігровій формі більше дізнатися про свій край.

26.01.17Девіз дня: «Разом і до кінця- до перемоги»

-Патріотичний концерт «А ми ніколи не станем на коліна»

-Інформаційна мозаїка. Презентація книги «Сміливі зі Сміли»

44444

27.01.17.Девіз: «Зробимо наш край привітним»

Насичений заходами був четвер. Відбувся патріотичний конкурс на тему «А ми ніколи не переглянули «Інформаційну мозаїку» Яскравим патріотичним акцентом дня стала презентація книга «Сміливі зі Сміли» із бібліотеки газети «Сміла». Цей захід об'єднав три частини. Спочатку учні школи показали патріотичний міні-концерт. У ньому відтворили основні напрямки національно-патріотичної діяльності, а саме – роботу дитячої організації, яку очолює Оксана Мордюх, патріотичного гуртка та юних музеєзнавців етнографічного музею. Презентувала книгу «Сміливі зі Сміли» голова міськрайонної організації Національної Спілки журналістів України, заступник головного редактора КП ««Медіа-центр» Юлія Харченко. У цьому заході взяли участь герої книги та учасники АТО Ігор Ільченко, Артем Васильєв, Микола Пліш, Оксана Чеша. Вони поділилися спогадали та думками про участь в АТО, побажали усім миру, спокою, добра, дітям бути справжніми патріотами України. Із найкращими побажаннями звернувся до гостей директор школи Іван Іванович Ліпінський. Усі разом оглянули галерею добра «Зігрій теплом своєї душі захисника». У шкільному етнографічному музеї оглянули експозицію «Територія Гідності» і зокрема куточок, присвячений загиблому в АТО колишньому учневі школи Віктору Єременку.

27.01.17.Девіз: «Зробимо наш край привітним»

-Галерея добра «Долонька щастя»

-Інтелектуально-пізнавольний блок «Що? Де? Коли?» в Україні».

- Акція «Ветеран живе поруч».

-Підведення підсумків.

5555

акція «Ветеран живе поруч».

Завершили Тиждень патріотичного виховання інтелектуально-пізнавальна гра та акція «Ветеран живе поруч».

Незабутні враження залишили також зустріч з волонтерами з Черкас (Гуринович Олена, Ставничая Марина «Спілка жінок Чекркас»). Вони запропонували тематичну розважальну програму за участю яскравих улюблених персонажів. Гості, крім цього подарували книги, настільні ігри для гурту дітей «Подорожуємо Україною».

66666

Як справжні патріоти своєї Батьківщини ми розуміємо що головне пам’ятати і вшановувати тих хто захищає цілісність нашої держави.

Смілянська спеціальна школа-інтернат завжди долучається до благодійних заходів які влаштовуються на місцевому рівні для підтримки воїнів АТО.

7777

Ми українці народ сильний і життєрадісний, щирий і гостинний, працелюбний і сумлінний, мудрий і талановитий.

В нашій школі-інтернаті ми відзначаємо багато свят. Та яке свято може обійтись без українських традицій, українського танцю і пісні.

88888

23 березня 2016 року у нашій школі відбулася науково-практична конференція «Допоможемо дітям стати щасливими».

Петруха О. Г. провела діалог на тему «Що зробити, щоб в очах засяяла іскорка щастя».
Пойнер Л. О. у своєму виступі розкрила гуманістичний зміст педагогічних праць В. О. Сухомлинського «Виховання в ім’я щастя дитини».
Шамрай С. С. висвітлив тему про значення праці у вихованні щасливої особистостіу працях К. Ушинського.
Вакуленко В. В. вказала, що у працях А. Макаренка , гармонія серця і розуму це запорука успіху у всіх починаннях і щасті людського буття.
Сюмак Н. С. розповіла про роль навчального закладу у формуванні важливої якості вчителя – бути щасливим і робити щасливими учнів у працях Олександра Захаренка.
І на кінець Чекіс З. В. запропонувала увазі педагогів уроки від А. Шептицького «Дозвольте бути щасливими».

SONY DSC
SONY DSC

Напередодні дня вшанування героїв Небесної Сотні 18 лютого 2016 року

в Смілянській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті Черкаської обласної ради відбувся мітинг вшанування пам’яті та відкриття меморіальної дошки колишньому учневі школи, герою-патріоту, який поклав своє молоде життя за Україну Віктору Вікторовичу Єременку. Мітинг вшанування відкрив директор школи-інтернату Іван Іванович Ліпінський. Кілька днів тому, 6 лютого, Віктору Єременку могло б виповнитися 23 роки. Однак 10 вересня 2014 року ворожа куля забрала життя молодого бійця. Народився Віктор Єременко в селі Білозір’ї Черкаського району в багатодітній родині, виховувався без батьківської опіки в Смілянській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті з 2001 року. Коли почалася Революція Гідності, юнак приєднався до 22 сотні Самооборони Майдану. Коли почалися бої на Сході, двадцятиоднорічний юнак Віктор Єременко пішов добровольцем захищати Україну і брав участь в антитерористичній операції. Був снайпером, мав позивний «Тигр». Служив у батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерала Кульчицького. В бою під Артемівськом Донецької області він отримав вогнепальне поранення грудної клітки. Його відправили до місцевої лікарні, однак через важку рану боєць помер на операційному столі. Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті Державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Також нагороджений почесною відзнакою за заслуги перед Черкащиною. Цими нагородами відзначений посмертно. Похований Віктор у своєму рідному селі Білозір’ї Черкаського району. Ім’я Віктора Єременка та всіх бійців побратимів, які віддали своє життя за мир і свободу рідної держави назавжди залишаться в наших серцях. Вони вірні сини України надали гідний приклад патріотизму майбутнім поколінням. Вічна слава героям. На мітингу були присутні: заступник міського голови Олексій Петрович Гончаренко; завідувач методичним кабінетом Управління освіти молоді і спорту Валентина Борисівна Руденко; представник Управління освіти Надія Михайлівна Щербина; бійці-учасники АТО Липовий Микола Володимирович та Ковалевський Андрій Володимирович; волонтери Бабіч Тетяна Євгенівна, Горова Рита Миколаївна, Таран Людмила Миколаївна.