01

Тиждень спілкування рідною, державною мовою

Заходи на цьому тижні підготували і провели: керівник гуртка «Музеєзнавці» Харченко Ю. М. - зустріч з членами
Національної Спілки письменників Володимиром Ткаченко і Ігорем Коваленко; учитель української мови і літератури Андрющенко Н. П. – турнір мовознавства «Ніжність проти мужності»; учитель розвитку мовлення Майборода Т. В. – «Склади свою власну казку»; учителі початкових класів Новікова Л. В., Бондарєва І. О., Меркулова О. М. – «Розвиток асоціативного мислення», конкурс «Загадки, прислів′я, приказки». КВК «Розумниці і розумники», подорож-опис «Розкажи мені про весну».

17
16

Тиждень обізнаності і самовираження у сфері культури.

Цього тижня пройшли заходи, присвячені 205-ій річниці з Дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Завідувач бібліотекою Сюмак Надія Степанівна організувала виставку друкованих видань, літературну вікторину «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», конкурс на кращого читця-декламатора поетичних творів Т. Г. Шевченка. Переможці конкурсу були гостями «Світлиці Кобзаря», організованої у шкільному музеї вихователем вищої категорії Тирсою Оленою Анатоліївною.
Учитель образотворчого мистецтва Стригун Вікторія Миколаївна провела з учнями заняття «Кольоротерапія».
У всіх класах пройшли бесіди і тренінги з правил поведінки у громадських місцях, приміщеннях закладу освіти.
Пройшла тепла зустріч з учнями Смілянської школи мистецтв. Здобувачі освіти знайомилися з різними видами мистецтва, з захопленням прослухали музичні твори у живому виконанні, оглянули виставку робіт юних художників.
В закладі освіти побувала в гостях керівник арт-студії «Долоньки» Манько Карина Сергіївна, яка надала учням 8 класу майстер-клас з «інтуїтивного малювання».

05

Підсумки місячника педагогічної майстерності

Згідно річного плану роботи закладу освіти, плану методичного кабінету, з метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, активізації їх творчості та ініціативи, результативного впровадження в практику роботи інноваційних технологій з 01 по 28 лютого 2019 року проведено місячник педагогічної майстерності «ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ НЕ Є СПРАВОЮ ТАЛАНОВИТИХ ЛЮДЕЙ, МАЙСТРОМ МОЖЕ
ЗРОБИТИСЯ КОЖНИЙ, ЯКЩО ЙОМУ ДОПОМОЖУТЬ І ЯКЩО ВІН САМ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ». В рамках місячника проведено : з 04.02 по 08.02 «Панорама педагогічної майстерності учителів-предметників та вихователів старших класів»; з 11.02 по 15.02 «Тиждень ініціативності і підприємливості у сфері трудового навчання»; з 18.02 по 22.02 «Панорама педагогічної майстерності учителів початкових класів та вихователів 1 – 4
класів»; з 26.02 по 28.02 «Панорама педагогічної майстерності класних керівників».

10

Тиждень ініціативності і підприємливості у сфері трудового навчання

Складовими предметного тижня були: інтегрований урок з швейної справи та фізики і хімії у побуті на тему «Спомоби обробки нижнього зрізу рукава обшивкою. Сили природи. Використання «простих механізмів»», вчителі: швейної справи Турчак Любов Василівна, фізики і хімії Вакуленко Олександр Антонович; відкритий урок з столярної справи «Послідовне складання бічних рамок стільця. Властивості клею ПВА» у 8 класі, учитель: Стеблина Георгій Євгенович; урок з швейної справи «Сорочка дитяча без плечового шва. Виготовлення сорочки. З′єднання бокових зрізів» у 7 класі, учитель: Німченко Раїса Максимівна; пройшли конкурси-змагання, шкільна олімпіада з трудового навчання, зустріч з майстром виробничого навчання Смілянського ЦППРК Лебідь Ольгою Геннадіївною.
Учителі Турчак Л. В., Стеблина Г. Є., Німченко Р. М. при проведенні заходів застосували різні засоби, форми, методи для творчого розвитку школярів, підтримки їхніх особистих нахилів та здібностей, на основі психологічних та дидактичних принципів навчання. Під час проведення заходів використовувати сучасні форми і методи роботи.

15

«Панорама педагогічної майстерності учителів початкових класів та вихователів 1 – 4 класів» пройшла на достатньому методичному рівні. учителі і вихователі початкових класів – фахівці своєї справи, пробуджують творчість і пізнання учнів, підтримують інтерес та бажання вчитеся. Було проведено: годину спілкування «Черкащина - мій рідний край», вихователь 3 класу Карданець Оксана Василівна; відкрита самопідготовка у 3 класі, вихователь Козлова Світлана Анатоліївна; урок математики у 4 класі на тему «Віднімання двоцифрових чисел», учитель: Меркулова Олена Миколаївна; логопедичне заняття «Автоматизація звуків [р],[р′], учитель-логопед Старікова Тетяна Станіславівна; відкрита самопідготовка у 2 класі, вихователь Каптенко Галина Андріївна. Здобувачі освіти розвивали свою мову, творчі здібності, емоції. розширювали активний словник, коригували пізнавальну діяльність, пам’ять, мислення. На прикладі казок, казкових ігрових ситуацій виховувалось бажання творити добро.

20

Панорама педагогічної майстерності класних керівників

Під час «Панорами педагогічної майстерності класних керівників» були проведені: виховна година у 4 класі «Здоровий спосіб життя», класний керівник Меркулова Олена Миколаївна; гра-вікторина у 7 класі «Я обираю здоровий спосіб життя», класний керівник Вакуленко Валентина Василівна; подорож казкою «Дружба-найдорожчий скарб» у 2 класі, класний керівник Пойнер Людмила Олексіївна; година духовності у 9 класі
«Батьківщина-мати, умій її захищати», класний керівник Петруха Ольга Григорівна. Година духовності у 9 класі була насичена позитивними емоціями, мала надзвичайно високий виховний рівень.